– Wierzę, że podczas kongresu i kongresowych spotkań zrodzą się nowe pomysły na przeprowadzenie badań naukowych w obszarze funkcji narządu żucia – mówi prof. dr hab. Teresa Sierpińska, prezydent EPA, kierownik Zakładu Protetyki Stomatologicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, konsultant krajowy w dziedzinie protetyki stomatologicznej.
Właśnie okluzja ma być jednym z wiodących tematów trzydniowego spotkania stomatologów i protetyków w Białymstoku. Eksperci mówić będą o aspektach diagnostycznych, estetycznych i leczeniu. W ramach konferencji zostanie podjęta próba odpowiedzi na pytanie, jak zoptymalizować okluzję, by zęby lub też uzupełnienia protetyczne służyły pacjentowi jak najdłużej.
Właśnie okluzja będzie jednym z wiodących tematów spotkania stomatologów i protetyków w Białymstoku. Eksperci z całego świata mówić będą o aspektach diagnostycznych, estetycznych i leczeniu. Nieprawidłowe kontakty zębów górnego i dolnego łuku, niezależnie od tego czy dotyczy to zębów własnych czy też uzupełnień protetycznych, mogą prowadzić do wzmożonego napięcia mięśniowego, które może objawiać się długotrwałym bólem w obrębie twarzowej części czaszki. Może też prowadzić do uszkodzeń zarówno zębów jak i uzupełnień protetycznych. Zatem w ramach konferencji zostanie podjęta próba odpowiedzi na pytanie jak zoptymalizować okluzję, by zęby lub też uzupełnienia protetyczne służyły pacjentowi jak najdłużej.
Aby wykształceni autyści mogli pracować, potrzebne są rozwiązania systemowe
Mowa będzie o tym, w jakich warunkach funkcjonuje uzębienie pacjenta i jak to wpływa na zdrowie i jakość życia. Poruszane będą problemy rehabilitacji protetycznej, dysfunkcji układu ruchowego narządu żucia, rehabilitacji implantoprotetycznej poważnie uszkodzonego uzębienia, chirurgii wad ortognatycznych, protez całkowitych wykonanych w nowoczesnej technologii CAD/CAM u pacjentów w wieku senioralnym.
Kongres rozpoczął wykład prof. Takumi Ogawy, kierującego Katedrą Uzupełnień Stałych na Tsurumi University School of Dental Medicine w Japonii, dyrektora należącego do Uniwersytetu szpitala. Prof. Ogawa opowiedział o optymalizacji warunków funkcjonowania uzębienia oraz zastosowaniu technologii cyfrowej w spersonalizowanych zabiegach protetycznych.
Zmiany w prawie o sprzedaży alkoholu
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?