4. liga. Tur lepszy od Wissy. Derby Białegostoku dla Hetmana

ma, los
Tur Bielsk Podlaski wygrał 5:1 na wyjeździe z Wissą Szczuczyn
Tur Bielsk Podlaski wygrał 5:1 na wyjeździe z Wissą Szczuczyn Jarosław Sarnacki
Wissa Szczuczyn, na własnym boisku, doznała dotkliwej porażki 1:5 z Turem Bielsk Podlaski. W derbach Białegostoku Hetman wygrał 5:1 z MOSP.

Trener Tura Paweł Bierżyn nie krył zadowolonia.
– To był bardzo dobry mecz naszej drużyny. Największą zaletą była dynamiczna gra. Jest to efektem dobrych przygotowań pod względem motorycznym. Nie ukrywam, że duże znaczenie miało doświadczenie zdobyte w III-ligowych bojach – mówił Bierżyn.
Ciekawostką był pierwszy występ w barwach Wissy, czarnoskórego pomocnika Ismaela Kabore. To piłkarz urodzony w Burkina Faso, student jednej z uczelni łomżyńskiej, grający ostatnio w III lidze tureckiej.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando gości i zaowocowało strzeleniem bramki przez Patryka Niemczynowicza. Gospodarze mieli duże trudności w konstruowaniu akcji bramkowych. Ocknęli się w końcówce, atakowali, wywalczyli trzy rzuty rożne, ale bramce strzeżonej przez Pawła Bondziula, nie zagrozili.

Bądź na bieżąco. POLUB NAS na Facebooku:

Gazeta Współczesna

Kluczową dla przebiegu meczu była 55 . minuta gry. Bramkarz Wissy Daniel Wysocki, interweniował poza polem karnym, za co został ukarany czerwoną kartką. Kolejną karą chwilę później był rzut karny po dotknięciu piłki ręką w polu karnym przez zawodnika Wissy. Jedenastkę wykorzystał Krystian Kulikowski.

Grających w osłabieniu gospodarzy stać było tylko na jeden zryw. Po koronkowej akcji bramkę w 82. minucie zdobył Grzegorz Makal. Końcówka meczu to dynamiczna, efektywna gra gości i popis Patryka Stypułkowskiego, który zaliczył klasycznego hat tricka, a dwie bramki strzelił w doliczonym czasie gry.

W derbach Białegostoku Hetman wygrał 5:1 z drużyną MOSP.
– Po pierwszej połowie przegrywaliśmy 0:1 po błędzie naszego zawodnika, który na swojej połowie zaczął się kiwać z napastnikiem rywali i stracił piłkę – opowiada Mirosław Mojsiuszko, trener Hetmana. – W drugiej połowie nasza przewaga rosła z minuty na minutę i gdy zdobyliśmy pierwszą bramkę już byłem pewny, że wygramy. Młodzi zawodnicy MOSP już we wcześniejszych meczach pokazali, że nie wytrzymują całego spotkania i tak było teraz. To pierwsza nasza wygrana, ale jestem przekonany, że będziemy groźni dla każdego zespołu z tych rozgrywek.

Wissa Szczuczyn – Tur Bielsk Podlaski 1:5 (0:1)
Bramki
: 0:1 Niemczynowicz 21, 0:2 Kulikowski 55 z karnego, 1:2 Makal 82, 1:3 Stypułkowski 86, 1:4 Stypułkowski 90+1, 1:5 Stypułkowski 90+3.

KS Michałowo – MKS Mielnik 3:0 (1:1)
Bramki:
1:0 Golonko 16 samobójcza, 2:0 Roszkowski 27, 3:0 Roszkowski 64.

Wigry II Suwałki – Magnat Juchnowiec 4:2 (2:1)
Bramki:
1:0 Wilczewski 20, 1:1 Karpowicz 33, 2:1 Siłkowski 37, 3:1 Omilianowicz 55, 4:1 Krupiński 63, 4:2 Jaromiński 68.

Biebrza Goniądz – Sparta Augustów 0:3 (0:2)
Bramki:
0:1 Sobolewski 20, 0:2 Sobolewski 26, 0:3 Sobolewski 70.

Cresovia Siemiatycze – Sparta 1951 Szepietowo 1:0 (1:0)
Bramki:
1:0 Kryński (25).

Hetman Białystok – MOSP Białystok 5:1 (0:1)
Bramki:
0:1 Grabarz 14, 1:1 Romaniuk 55, 1:2 Drażba 60, 1:3 Jarmołowicz 75, 1:4 Romaniuk 81, 1:5 Romaniuk 83.

Dąb Dąbrowa Białostocka – Promień Mońki 1:1 (1:1)
Bramki
: 1:0 Korotkiewicz 15, 1:1 Bondziul 30.

KS Śniadowo - Warmia Grajewo 2:2 (0:1)
Bramki:
0:1 Kozikowski 45, 1:1 Tomasz Brzozowski 58, 2:1 Grzegorz Żebrowski 77, 2:2 Łukasz Piechowski 85 samobójcza.