MKTG SR - pasek na kartach artykułów

207 tys. zł dla szpitala w Choroszczy. Na modernizację budynku i zakup sprzętu

agsa
2018-04-04 choroszcz szpital konferencja fot. piotr sawczuk / kurier poranny / polska press
2018-04-04 choroszcz szpital konferencja fot. piotr sawczuk / kurier poranny / polska press brak
Modernizacja budynku i zakup wyposażenia budynku Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego z rehabilitacją psychiatryczną - takie plany ma szpital w Choroszczy. Pieniądze na to już są, z dużego projektu unijnego, ale placówce brakowało funduszy na wkład własny i wydatki niekwalifikowane. Z pomocą przyszedł zarząd województwa - przyznał Samodzielnemu Publicznemu Psychiatrycznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej im. dr. Stanisława Deresza w Choroszczy ponad 207 tys. zł wsparcia.

Całkowita wartość projektu to ponad 4,2 mln zł. Zarząd Województwa Podlaskiego współfinansował jego realizację dotacją z budżetu województwa podlaskiego w wysokości ponad 782 tys. zł.

Zakres projektu obejmie przebudowę i rozbudowę budynku 48A szpitala w Choroszczy, w którym mieści się Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Obiekt zostanie też wyposażony w meble oraz sprzęt medyczny. Dotychczas Zakład zapewniał pobyt 51 pacjentom, w tym 24 kobietom na parterze budynku (8 pokoi) oraz 27 mężczyznom na piętrze (9 pokoi). Po przebudowie zwiększy się możliwość przyjęcia na całym oddziale do łącznie 54 pacjentów. W 2021 r. ze świadczeń opieki zdrowotnej w Zakładzie skorzystało 59 pacjentów, zaś w 2022 r. 54 pacjentów.

Planowany jest także zakup sprzętu dla jednostek organizacyjnych szpitala udzielających ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych: Centrum Zdrowia Psychicznego, Leczenia Uzależnień i Padaczek oraz Centrum Zdrowia Psychicznego, które mieszczą się przy ul. Radzymińskiej 2 w Białymstoku. To m.in. stymulator magnetyczny TMS, system do rehabilitacji funkcji poznawczych, rotor do ćwiczeń kończyn dolnych i górnych, atlas do ćwiczeń, bieżnie rehabilitacyjne, mobilne zestawy EKG, kardiomonitory, pulsoksymetry, defibrylatory, łóżka szpitalne i rehabilitacyjne.

Stymulator magnetyczny TMS doposaży Poradnię zdrowia psychicznego. To innowacyjna metoda leczenia zaburzeń psychicznych i pozwala na wdrożenie procesu leczenia u pacjentów borykających się z problemami psychicznymi lekoopornymi, którzy dotychczas mogli korzystać z tej procedury wyłącznie w ramach świadczeń stacjonarnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Fala upałów w Polsce. Będzie bardzo gorąco

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny