Jarosław Sarnacki, (JLAS, MARK)
Hetman Białystok (jaśniejsze stroje) pokonał Promień Mońki 2:0 Wojciech Wojtkielewicz
W hicie kolejki Wissa Szczuczyn została brutalnie potraktowana przez lokalnego rywala. Warmia Grajewo w wiosennych derbach powiatu grajewskiego wygrała w Szczuczynie 4:1.

Mecz z nie był porywającym widowiskiem, z dwoma odmiennymi obliczami. W pierwszej połowie obserwowaliśmy poprawną grę gospodarzy i katastrofalną postawę gości. Z kolei druga połowa to przygniatająca przewaga Warmii.

Poprawna i uważna gra gospodarzy, wzmocnionej trzema piłkarzami z III ligi (Tercjak, Szafraniec, Mleczek) zaowocowała prowadzeniem w pierwszej połowie. Kwadrans po rozpoczęciu gry, pięknym strzałem z 20 metrów popisał się Lucjan Tercjak. Chwilę przed przerwą szansę na wyrównanie miał Marcin Mikucki, ale futbolówka po jego silnym strzale trafiła w boczną siatkę.

Druga połowa odmieniła gości, którzy byli lepsi o klasę, potwierdzając to strzeleniem 4. bramek. Przy każdej z nich, kardynalne błędy popełniła defensywa rywali. Po dwa trafienia zaliczyli Marcin Mikucki i Dawid Kondratowicz.

- Zrobiliśmy ważny krok, do osiągniecia mistrzostwa w lidze. Nasza wygrana nie podlegała dyskusji. W drugiej połowie drużyna pokazało to, co najlepsze. Zaangażowanie, walkę, ciąg na bramkę i co najważniejsze skuteczność - cieszył się Zawadzki.

Beniaminek z Białegostoku - Hetman w tej serii gier pokonał Promień Mońki 2:0.

Wynik 20. kolejki

Wissa Szczuczyn - Warmia Grajewo 1:4 (1:0). Bramki: 1:0 - Tercjak (15), 1:1 - Mikucki (51), 1:2 - Kondratowicz (59), 1:3 - Mikucki (64), 1:4 - Kondratowicz (90).

Hetman Białystok - Promień Mońki 2:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Szymon (48), 2:0 - Kałabuchow (72).

Biebrza Goniądz - Tur Bielsk Podlaski 2:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Popławski (25), 2:0 - Purta (40).

Cresovia Siemiatycze - Sparta Augustów 0:0.

Dąb Dąbrowa Białostocka - Sparta 1951 Szepietowo 1:3 (1:2). Bramki: 0:1 - Wiśniewski 15, 0:2 - Fabiszewski 20, 1:2 - Roszkowski (23), 1:3 - Wojna (66).

KS Michałowo - MOSP Białystok 3:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Tomczyk (17), 2:0 - Bogusz (54), 3:0 - Kondracki (86).

Wigry II Suwałki - MKS Mielnik 5:0.

KS Wasilków - Magnat Juchnowiec 4:0 (0:0).KS Wasilków - Magnat Juchnowiec 4:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Butkiewicz (56), 2:0 - Panek (58), 3:0 - Jurczyk (78), 4:0 - Panek (88).

FLESZ: Nowe dyscypliny na igrzyskach w Tokio

Materiał oryginalny: 20. kolejka IV ligi piłkarskiej. Dwa oblicza Warmii, Hetman lepszy od Promienia [wyniki, strzelcy] - Kurier Poranny

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.