17. Bieg Godzinny w Białymstoku (zdjęcia)

(adek)
17. Bieg Godzinny w Białymstoku
17. Bieg Godzinny w Białymstoku Krzysztof Karpiński
17. Bieg Godzinny to w Białymstoku już tradycja. W niedzielę 20 listopada, najlepsi zawodnicy w ciągu 60 min pokonali dystans 17 km!

Miast w Polsce, gdzie rozgrywany jest bieg godzinny, możemy policzyć dosłownie na palcach jednej ręki. W Białymstoku to już tradycja! Po raz 17. biegacze mogli zmierzyć się z czasem i dystansem. To jedyny w swoim rodzaju bieg, w którym praktycznie każdy z uczestników pokonuje inny dystans. Zawodnicy biegną dokładnie 60 min i starają się w tym czasie „zrobić” jak najdłuższy dystans.

W niedzielę 20 listopada 2016 roku na terenie Centrum Sportowego Tysiąclecia odbył się 17. Bieg Godzinny. Centrum Sportowe powstało z Budżetu Obywatelskiego i biegacze mogli się sami przekonać jaki piękny obiekt sportowy mieszkańcy Białegostoku mają do swojej dyspozycji. Dzięki uprzejmości Dyrekcji Zespołu Szkół Elektrycznych, Biuro Zawodów i zaplecze techniczne mogło znajdować się w szkole.

W zawodach wzięło udział 96 zawodników startujących w biegu godzinny oraz 21 dzieci zmagających się w biegu 6-minutowym i 12 -minutowym.

Zwycięzcą zawodów z wynikiem 17 303 m został Adam Wakuluk z Siemiatycz.

Na drugim miejscu podium uplasował się Leończuk Andrzej z Białegostoku (17 170 m), a na trzecim Wojciech Augustynowicz z Ogrodniczek (16 530 m).

Wśród pań zdecydowanie najlepsze okazały się reprezentantki Białorusi. Hirdziyeuskaya Nadzeya zajęła najwyższe miejsce podium z wynikiem 13 790 m, tuż za nią z wynikiem 13 760 m zameldowała się Strakhel Katsiaryna, a najniższy stopień podium zajęła Andreichyk Natallia (13 307 m).

Mieliśmy również zawodnika na wózku. Pan Sławomir Zieniewicz w ciągu 60 min pokonał dystans 10 326 m.

Za rok białostocki Bieg Godzinny skończy 18 lat! Już czekamy na te oryginalne zawody.

Organizatorem imprezy biegowej, od pierwszej edycji, jest Międzyszkolny Klub Sportowy Juvenia.