Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

120 lat PSS Społem Białystok. Wielka gala w operze (zdjęcia)

jch
PSS Społem Białystok ma 120 lat. Wielka gala w operze (zdjęcia)
PSS Społem Białystok ma 120 lat. Wielka gala w operze (zdjęcia) Jarosław Wrażeń
Odznaczono wiele osób zasłużonych dla spółdzielni i regionu. Na scenie pojawiali się tancerze, muzycy, było wiele niespodzianek.

Uczestnicy zostali zabrani w podróż przez 120-letnią historię białostockiej spółdzielni. W medialnych produkcjach wyświetlanych podczas gali znakomicie zrobił to dyrektor Muzeum Podlaskiego Andrzej Lechowski.

Wydarzenie swoim koncertem uświetnił Jacek Wójcicki z zespołem.

- Pierwszy sklep spółdzielnia prowadziła przy ulicy Kilińskiego - mówił podczas konferencji prasowej Mieczysław Dąbrowski, prezes PSS Społem Białystok. - Po pierwszej wojnie światowej powstała druga spółdzielnia „Zjednoczenie”, a pierwsza odnowiła swoją działalność. Po pewnym czasie Zjednoczenie przejęło stowarzyszenie. Moja babcia, urodzona jeszcze w XIX wieku zawsze mówiła, jak szła do sklepu na Antoniuku, że idzie „do zjednoczenia”.

Zobacz też Mieczysław Dąbrowski: Kupując od lokalnych producentów budujemy siłę regionu

W uroczystościach jubileuszowych wzięli udział m.in. wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, prezes Podlaskiej Izby Przemysłowo Handlowej Witold Karczewski, samorządowcy, pracownicy i kontrahenci Firmy.

- 120 lat na rynku, w dodatku ze znakomitymi wynikami finansowymi i w ciągłym rozwoju przy tak ogromnej konkurencji – to imponujące – mówił marszałek Jerzy Leszczyński podczas wystąpienia na gali – Gratuluję wspaniałego jubileuszu, ale też w imieniu samorządu województwa i swoim chciałbym wam podziękować – za promowanie podlaskich wytwórców, za to, że w tak znaczący sposób przyczyniacie się do rozwoju regionu i że stanowicie doskonałą markę stolicy województwa.

Na konferencji prasowej, która odbyła się tuż przed galą, głos zabrała również wiceprezes ds. Produkcji, Iwona Romaniuk:

- Nasza spółdzielnia to m. in. dwie piekarnie, jeden zakład produkcji - ciastkarnia, zakład produkcji mięsnej i zakład garmażeryjny Zodiak. Produkcja piekarsko-ciastkarska to 750 ton miesięcznie, zakłady garmażeryjne i mięsne to ponad 220 ton produktów miesięcznie. To pozwala zabezpieczyć nasze placówki handlowe, ale dostarczamy też pieczywo do innych sklepów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny